Vishay/Vitramon VJ2220Y223JBGAT4X
VJ2220Y223JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220Y223JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 0.022UF 1KV X7R 2220
Datasheet Download
VJ2220Y223JBGAT4X.pdf
Availability of VJ2220Y223JBGAT4X
QUANTITY
VJ2220Y223JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220Y223JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220Y223JBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220Y223JBGAT4X
Related LinksVJ2220Y2, VJ2220Y223JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220Y223JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ2220Y223JBGAT4X
CORD COIL REVERSED 4-4 BLACK 5' datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 10NS 44LQFP datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 28.2VWM DO204AL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 576K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.64 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf