Vishay/Vitramon VJ2220Y393KBAAT4X
VJ2220Y393KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220Y393KBAAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.039UF 50V X7R 2220
Datasheet Download
VJ2220Y393KBAAT4X.pdf
Availability of VJ2220Y393KBAAT4X
QUANTITY
VJ2220Y393KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220Y393KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220Y393KBAAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.039µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220Y393KBAAT4X
Related LinksVJ2220Y3, VJ2220Y393KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220Y393KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ2220Y393KBAAT4X
RES SMD 487 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.15A SPT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES MO 2W 47 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
EVAL DEV EPC2015/2014 EGAN FETS datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 127 TYPE A 6POS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 450MA 200 MOHM datasheet.pdf
HEAT SHRINKABLE CAP 3.2MM datasheet.pdf
Virtex⑩-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf