Vishay/Vitramon VJ2220Y394JBAAT4X
VJ2220Y394JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220Y394JBAAT4X
Brief Description
CAP CER 0.39UF 50V X7R 2220
Datasheet Download
VJ2220Y394JBAAT4X.pdf
Availability of VJ2220Y394JBAAT4X
QUANTITY
VJ2220Y394JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220Y394JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220Y394JBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.39µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220Y394JBAAT4X
Related LinksVJ2220Y3, VJ2220Y394JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220Y394JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ2220Y394JBAAT4X
RM 12 REC. 3 POS. W/SOCKET datasheet.pdf
MICRO-D PLUG 25POS SKT 18" WIRE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
IC ISOMODEM GLOBAL DAA 24TSSOP datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
TOOL POSITIONER M22520/7-07 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HEADR R/A LO-PRO 60POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf