Vishay/Vitramon VJ2220Y394KBCAT4X
VJ2220Y394KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220Y394KBCAT4X
Brief Description
CAP CER 0.39UF 200V X7R 2220
Datasheet Download
VJ2220Y394KBCAT4X.pdf
Availability of VJ2220Y394KBCAT4X
QUANTITY
VJ2220Y394KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220Y394KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220Y394KBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.39µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220Y394KBCAT4X
Related LinksVJ2220Y3, VJ2220Y394KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220Y394KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ2220Y394KBCAT4X
CONN RECEPT 150POS 2MM R/A PCB datasheet.pdf
RES 12K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 22 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH ACCESORY-CAP datasheet.pdf
PCB 24VDC SPDT datasheet.pdf
CONN CIC BOTTOM 17POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
TAPE 5907 VHB FOAM 1.5" X 5YD datasheet.pdf
SACC-CI-M12FS-8CON- TOR 32 datasheet.pdf
FIXED IND 4.2NH 200MA 500 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf