Vishay/Vitramon VJ2220Y823JBPAT4X
VJ2220Y823JBPAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220Y823JBPAT4X
Brief Description
CAP CER 0.082UF 250V X7R 2220
Datasheet Download
VJ2220Y823JBPAT4X.pdf
Availability of VJ2220Y823JBPAT4X
QUANTITY
VJ2220Y823JBPAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220Y823JBPAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220Y823JBPAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.082µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220Y823JBPAT4X
Related LinksVJ2220Y8, VJ2220Y823JBPAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220Y823JBPAT4X Details Description
Related parts for VJ2220Y823JBPAT4X
RES SMD 0.08 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
DSUB MALE LEVER LOCK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 41 Circuit 0.546" (13.86mm) datasheet.pdf
OSC MEMS 35.328MHZ CMOS SMD datasheet.pdf