Vishay/Vitramon VJ2225A122JBAAT4X
VJ2225A122JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225A122JBAAT4X
Brief Description
CAP CER 1200PF 50V NP0 2225
Datasheet Download
VJ2225A122JBAAT4X.pdf
Availability of VJ2225A122JBAAT4X
QUANTITY
VJ2225A122JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225A122JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225A122JBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225A122JBAAT4X
Related LinksVJ2225A1, VJ2225A122JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225A122JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ2225A122JBAAT4X
CAP CER 3300PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC QUAD HI-SP RCVR LVDS 16-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IC QUAD LV COMPARATOR 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 52.3 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CABLE SGL-END R/A FMAL 2POS 12' datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS T/H R/A datasheet.pdf