Vishay/Vitramon VJ2225A122KBLAT4X
VJ2225A122KBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225A122KBLAT4X
Brief Description
CAP CER 1200PF 630V NP0 2225
Datasheet Download
VJ2225A122KBLAT4X.pdf
Availability of VJ2225A122KBLAT4X
QUANTITY
VJ2225A122KBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225A122KBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225A122KBLAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225A122KBLAT4X
Related LinksVJ2225A1, VJ2225A122KBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225A122KBLAT4X Details Description
Related parts for VJ2225A122KBLAT4X
CONN RCPT 13POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 1K OHM 20SOIC datasheet.pdf
SENSOR GAUGE 0-16 BAR datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ASSY FOR SATA HOST REC BOTTOM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 504W datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 90W datasheet.pdf