Vishay/Vitramon VJ2225A182JBEAT4X
VJ2225A182JBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225A182JBEAT4X
Brief Description
CAP CER 1800PF 500V NP0 2225
Datasheet Download
VJ2225A182JBEAT4X.pdf
Availability of VJ2225A182JBEAT4X
QUANTITY
VJ2225A182JBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225A182JBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225A182JBEAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225A182JBEAT4X
Related LinksVJ2225A1, VJ2225A182JBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225A182JBEAT4X Details Description
Related parts for VJ2225A182JBEAT4X
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SPLICE PARALLEL NYL 22-18AWG datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN WEMID BEIGE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REDRIVER I2C 1CH 8TSSOP datasheet.pdf
MICRO 37POS SKT 10" YEL datasheet.pdf
IC ADC 12BIT DUAL LP TSOT-23-8 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 120V datasheet.pdf
RES 140 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 5.3PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf