Vishay/Vitramon VJ2225A272KBAAT4X
VJ2225A272KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225A272KBAAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2700PF 50V NP0 2225
Datasheet Download
VJ2225A272KBAAT4X.pdf
Availability of VJ2225A272KBAAT4X
QUANTITY
VJ2225A272KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225A272KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225A272KBAAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225A272KBAAT4X
Related LinksVJ2225A2, VJ2225A272KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225A272KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ2225A272KBAAT4X
ENCODER MECHANICAL 24PULSE 20MM datasheet.pdf
CARDEDGE 30POS DL .100 BLK PCB datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 12NS 256CABGA datasheet.pdf
4 PIN 2.0MM PITCH BATTERY CONN datasheet.pdf
RES 107K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
DIODE ZENER 87V 500MW DO213AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 50POS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
CAP FILM 12NF 5% 2500VDC RAD datasheet.pdf