Vishay/Vitramon VJ2225A273KBCAT4X
VJ2225A273KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225A273KBCAT4X
Brief Description
CAP CER 0.027UF 200V NP0 2225
Datasheet Download
VJ2225A273KBCAT4X.pdf
Availability of VJ2225A273KBCAT4X
QUANTITY
VJ2225A273KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225A273KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225A273KBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.027µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225A273KBCAT4X
Related LinksVJ2225A2, VJ2225A273KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225A273KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ2225A273KBCAT4X
OPTOISO 3.75KV OPN COLLECTOR 8SO datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 500MW SOD123 datasheet.pdf
IC X4 SRAM NONVOL CTRLR 16-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 9-18VIN +/-12VOU datasheet.pdf
RES SMD 1.13KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP AUTO-ZERO 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
SWITCH OPTICAL MU 2X2 850/1310NM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS SKT datasheet.pdf