Vishay/Vitramon VJ2225A333JBCAT4X
VJ2225A333JBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225A333JBCAT4X
Brief Description
CAP CER 0.033UF 200V NP0 2225
Datasheet Download
VJ2225A333JBCAT4X.pdf
Availability of VJ2225A333JBCAT4X
QUANTITY
VJ2225A333JBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225A333JBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225A333JBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225A333JBCAT4X
Related LinksVJ2225A3, VJ2225A333JBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225A333JBCAT4X Details Description
Related parts for VJ2225A333JBCAT4X
RES SMD 9.1 OHM 5% 5W Z BEND datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC .021DIA TINLEAD datasheet.pdf
CAP POLYMER 68UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKERS, LXW: 3 X 4 MM datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
COUNTER LCD 8 CHAR 115/230V PNL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC PCI SW 12LANE 12PORT 324BGA datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN datasheet.pdf