Vishay/Vitramon VJ2225A333KBCAT4X
VJ2225A333KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225A333KBCAT4X
Brief Description
CAP CER 0.033UF 200V NP0 2225
Datasheet Download
VJ2225A333KBCAT4X.pdf
Availability of VJ2225A333KBCAT4X
QUANTITY
VJ2225A333KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225A333KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225A333KBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225A333KBCAT4X
Related LinksVJ2225A3, VJ2225A333KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225A333KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ2225A333KBCAT4X
IDC CABLE - MKR40A/MC40M/MKR40A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 43PF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 100KHZ 8SOIC datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 30POS TIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE PIN datasheet.pdf