Vishay/Vitramon VJ2225A391KBAAT4X
VJ2225A391KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225A391KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 390PF 50V NP0 2225
Datasheet Download
VJ2225A391KBAAT4X.pdf
Availability of VJ2225A391KBAAT4X
QUANTITY
VJ2225A391KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225A391KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225A391KBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225A391KBAAT4X
Related LinksVJ2225A3, VJ2225A391KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225A391KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ2225A391KBAAT4X
BOX ALUM UNPAINTED 4.41"LX2.38"W datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 300MA 1.4 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 90.9 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 102VWM 165.6VC P600 datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf