Vishay/Vitramon VJ2225A392KBBAT4X
VJ2225A392KBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225A392KBBAT4X
Brief Description
CAP CER 3900PF 100V NP0 2225
Datasheet Download
VJ2225A392KBBAT4X.pdf
Availability of VJ2225A392KBBAT4X
QUANTITY
VJ2225A392KBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225A392KBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225A392KBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225A392KBBAT4X
Related LinksVJ2225A3, VJ2225A392KBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225A392KBBAT4X Details Description
Related parts for VJ2225A392KBBAT4X
SWITCH LEVER SPDT .1A SS TERM datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.3W TH datasheet.pdf
TVS DIODE 45.4VWM 80.5VC SMT datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .104" .145"L datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RECEPT 4POS .049 SMT TIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf