Vishay/Vitramon VJ2225A472KBEAT4X
VJ2225A472KBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225A472KBEAT4X
Brief Description
CAP CER 4700PF 500V NP0 2225
Datasheet Download
VJ2225A472KBEAT4X.pdf
Availability of VJ2225A472KBEAT4X
QUANTITY
VJ2225A472KBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225A472KBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225A472KBEAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225A472KBEAT4X
Related LinksVJ2225A4, VJ2225A472KBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225A472KBEAT4X Details Description
Related parts for VJ2225A472KBEAT4X
IDC CABLE - MSC50K/MC50M/MPK50K datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 14DIP datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD7671 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1.6UF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf
Ultracompact Precision10 V/5 V/2.5 V/3.0 V Voltage References IC datasheet.pdf