Vishay/Vitramon VJ2225Y104JBGAT4X
VJ2225Y104JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225Y104JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 0.1UF 1KV X7R 2225
Datasheet Download
VJ2225Y104JBGAT4X.pdf
Availability of VJ2225Y104JBGAT4X
QUANTITY
VJ2225Y104JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225Y104JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225Y104JBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225Y104JBGAT4X
Related LinksVJ2225Y1, VJ2225Y104JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225Y104JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ2225Y104JBGAT4X
RES SMD 0.03 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IC CTLR HOT SWAP SEQ DUAL 14SOIC datasheet.pdf
CARD GUIDE SNAP-IN NAT 5.0X4.0" datasheet.pdf
CONV DC-DC +-5V 3A DUAL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN SPLICE BUTT 14-16AWG WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECTION WHITE datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
CAP POLYMER 47UF 20% 10V T/H datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT datasheet.pdf