Vishay/Vitramon VJ2225Y104KBCAT4X
VJ2225Y104KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225Y104KBCAT4X
Brief Description
CAP CER 0.1UF 200V X7R 2225
Datasheet Download
VJ2225Y104KBCAT4X.pdf
Availability of VJ2225Y104KBCAT4X
QUANTITY
VJ2225Y104KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225Y104KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225Y104KBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225Y104KBCAT4X
Related LinksVJ2225Y1, VJ2225Y104KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225Y104KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ2225Y104KBCAT4X
ROUND SPACER 0.032" NYLON 1/4" datasheet.pdf
IC DUAL DIFF LINE RCVR 8-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V T2H 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
ANT BIDIRECT 5DBI 12"RG-142 NFEM datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf