Vishay/Vitramon VJ2225Y123JBEAT4X
VJ2225Y123JBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225Y123JBEAT4X
Brief Description
CAP CER 0.012UF 500V X7R 2225
Datasheet Download
VJ2225Y123JBEAT4X.pdf
Availability of VJ2225Y123JBEAT4X
QUANTITY
VJ2225Y123JBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225Y123JBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225Y123JBEAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.012µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225Y123JBEAT4X
Related LinksVJ2225Y1, VJ2225Y123JBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225Y123JBEAT4X Details Description
Related parts for VJ2225Y123JBEAT4X
SENSOR 2000PSI M12-1.0 6G 4.5V datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 190POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 4.5-9VIN 24VOUT datasheet.pdf
THERMISTOR FLOAT SWITCH PP 1A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 147 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 140MA 4.1 OHM TH datasheet.pdf
NOSG,STR,NIB,USFT,PSA datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 768KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CONN DSUB 9POS M R/A .318 4/40 datasheet.pdf