Vishay/Vitramon VJ2225Y123KBGAT4X
VJ2225Y123KBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225Y123KBGAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.012UF 1KV X7R 2225
Datasheet Download
VJ2225Y123KBGAT4X.pdf
Availability of VJ2225Y123KBGAT4X
QUANTITY
VJ2225Y123KBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225Y123KBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225Y123KBGAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.012µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225Y123KBGAT4X
Related LinksVJ2225Y1, VJ2225Y123KBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225Y123KBGAT4X Details Description
Related parts for VJ2225Y123KBGAT4X
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SHORT LINK COMB INSUL DIN 4POLE datasheet.pdf
RELAY RF DPDT 1A 3V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 20ppm 8pF 30 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
UNSEALED OI HDW PKT BUTTON ACT datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SPI 16LFCSP datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE PIN datasheet.pdf