Vishay/Vitramon VJ2225Y223JBRAT4X
VJ2225Y223JBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225Y223JBRAT4X
Brief Description
CAP CER 0.022UF 1.5KV X7R 2225
Datasheet Download
VJ2225Y223JBRAT4X.pdf
Availability of VJ2225Y223JBRAT4X
QUANTITY
VJ2225Y223JBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225Y223JBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225Y223JBRAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225Y223JBRAT4X
Related LinksVJ2225Y2, VJ2225Y223JBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225Y223JBRAT4X Details Description
Related parts for VJ2225Y223JBRAT4X
IC SDRAM 256MBIT 143MHZ 54TSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
CABLE 4COND 16AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
RES 845 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CABLE 12COND 18AWG SHLD 100' datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
TXRX DWDM EML 100GHZ C-BAND XFP datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZE10 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
WORK LIGHT LED 350LM AA(4) datasheet.pdf
1500UF 400V 65X105MM 105C 5000H datasheet.pdf