Vishay/Vitramon VJ2225Y273JBRAT4X
VJ2225Y273JBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225Y273JBRAT4X
Brief Description
CAP CER 0.027UF 1.5KV X7R 2225
Datasheet Download
VJ2225Y273JBRAT4X.pdf
Availability of VJ2225Y273JBRAT4X
QUANTITY
VJ2225Y273JBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225Y273JBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225Y273JBRAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.027µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225Y273JBRAT4X
Related LinksVJ2225Y2, VJ2225Y273JBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225Y273JBRAT4X Details Description
Related parts for VJ2225Y273JBRAT4X
SWITCH KNOB ILLUM 2POS DPST YEL datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 1.87K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/3V 0.15A 6TMLF datasheet.pdf
RES CHAS MNT 12 OHM 5% 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 0.1% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf