Vishay/Vitramon VJ2225Y683JBEAT4X
VJ2225Y683JBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225Y683JBEAT4X
Brief Description
CAP CER 0.068UF 500V X7R 2225
Datasheet Download
VJ2225Y683JBEAT4X.pdf
Availability of VJ2225Y683JBEAT4X
QUANTITY
VJ2225Y683JBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225Y683JBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225Y683JBEAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.068µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225Y683JBEAT4X
Related LinksVJ2225Y6, VJ2225Y683JBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225Y683JBEAT4X Details Description
Related parts for VJ2225Y683JBEAT4X
TRANSCEIVER OPTICAL FOR SMI CONN datasheet.pdf
LABEL IDENTIFICATION TAPE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS R/A 2.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 1-1/2" 3S FIN datasheet.pdf
SR BTS CB FT 14 ASY datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
F39-EJ-R datasheet.pdf
RES SMD 9.76K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf