Vishay/Vitramon VJ2225Y823KBCAT4X
VJ2225Y823KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225Y823KBCAT4X
Brief Description
CAP CER 0.082UF 200V X7R 2225
Datasheet Download
VJ2225Y823KBCAT4X.pdf
Availability of VJ2225Y823KBCAT4X
QUANTITY
VJ2225Y823KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225Y823KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225Y823KBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.082µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225Y823KBCAT4X
Related LinksVJ2225Y8, VJ2225Y823KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225Y823KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ2225Y823KBCAT4X
CONN HEADER .100 DUAL R/A 18POS datasheet.pdf
RACK STEEL 23.6X23X86.1 BE/GY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.87KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC TXRX T1E1J1 SCT IND 484HSBGA datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
DIN-TOOL CRIMPZANGE FC2 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf