FFF VL12315100J0G
VL12315100J0G picture photo
Mfg. Part Number
VL12315100J0G
Brief Description
381 TB SOCKET RA
Datasheet Download
VL12315100J0G.pdf
Availability of VL12315100J0G
QUANTITY
VL12315100J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of VL12315100J0G
Internal Part NumberEIS-VL12315100J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package120
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
SeriesVL
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions12
Positions Per Level6
Number of Levels2
Pitch0.150" (3.81mm)
Header Orientation90°, Right Angle
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VL12315100J0G
Related LinksVL1231, VL12315100J0G Datasheet, FFF Distributor
VL12315100J0G Details Description
Related parts for VL12315100J0G
IC HEX INVERTER 14-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 910PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
HEADER MPLAB ICD2 24FJ64GA004 44 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LED HDWR STANDOFF 3MM/5MM BLACK datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
LIMIT SW PIN PLUNGER datasheet.pdf
26500 24#20 4#12 S BY RECP LC datasheet.pdf
220UF 25V 8X11,5 datasheet.pdf