TDK Corporation VLB12065HT-R36M
VLB12065HT-R36M picture photo
Mfg. Part Number
VLB12065HT-R36M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 360NH 27A 0.44 MOHM
Datasheet Download
VLB12065HT-R36M.pdf
Availability of VLB12065HT-R36M
QUANTITY
VLB12065HT-R36M Order Process
Ship out your order
Specifications of VLB12065HT-R36M
Internal Part NumberEIS-VLB12065HT-R36M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductVLB Series Multilayer Ferrite Power Inductor
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesVLB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance360nH
Tolerance±20%
Current Rating27A
Current - Saturation35A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)0.44 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.433" L x 0.382" W (11.00mm x 9.70mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLB12065HT-R36M
Related LinksVLB1206, VLB12065HT-R36M Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLB12065HT-R36M Details Description
Related parts for VLB12065HT-R36M
IC LATCH OCTAL 3 STATE 20-DIP datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
LS RLLR PLNGR DC LED datasheet.pdf
RECEIVER FIBER OPTIC 600NM 40KBD datasheet.pdf
IC MCU ARM 32KB FLASH 33HVQFN datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
WIRE HOLDDOWN PLUNGER datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 380MA 620 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
FUSE RK5 250V TIME-DELAY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf