TDK Corporation VLCF4018T-330MR42-2
VLCF4018T-330MR42-2 picture photo
Mfg. Part Number
VLCF4018T-330MR42-2
Brief Description
FIXED IND 33UH 420MA 540 MOHM
Datasheet Download
VLCF4018T-330MR42-2.pdf
Availability of VLCF4018T-330MR42-2
QUANTITY
VLCF4018T-330MR42-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of VLCF4018T-330MR42-2
Internal Part NumberEIS-VLCF4018T-330MR42-2
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating420mA
Current - Saturation420mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)540 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLCF4018T-330MR42-2
Related LinksVLCF4018T, VLCF4018T-330MR42-2 Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLCF4018T-330MR42-2 Details Description
Related parts for VLCF4018T-330MR42-2
IC 12-BIT 40KHZ SMPL A/D 28-DIP datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV GATE DRIVER 8DIP datasheet.pdf
RES 374 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
EMI FILTER 250VAC 30A DIN RAIL datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 10 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
CAP CER 20PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf