TDK Corporation VLF12060T-150M5R0
VLF12060T-150M5R0 picture photo
Mfg. Part Number
VLF12060T-150M5R0
Brief Description
FIXED IND 15UH 5A 26 MOHM SMD
Datasheet Download
VLF12060T-150M5R0.pdf
Availability of VLF12060T-150M5R0
QUANTITY
VLF12060T-150M5R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VLF12060T-150M5R0
Internal Part NumberEIS-VLF12060T-150M5R0
Material - Core-
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating5A
Current - Saturation5A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)26 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.461" W (12.00mm x 11.70mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLF12060T-150M5R0
Related LinksVLF12060, VLF12060T-150M5R0 Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLF12060T-150M5R0 Details Description
Related parts for VLF12060T-150M5R0
CAP CER 12PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 500V X7R 1808 datasheet.pdf
RES 1.3M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
IC MCU 32KB FLASH LIN TXRX 48QFN datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 161MA 8 OHM SMD datasheet.pdf