TDK Corporation VLF252010MT-1R5N-CA
VLF252010MT-1R5N-CA picture photo
Mfg. Part Number
VLF252010MT-1R5N-CA
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 990MA 90 MOHM
Datasheet Download
VLF252010MT-1R5N-CA.pdf
Availability of VLF252010MT-1R5N-CA
QUANTITY
VLF252010MT-1R5N-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of VLF252010MT-1R5N-CA
Internal Part NumberEIS-VLF252010MT-1R5N-CA
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, VLF-M-CA
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±30%
Current Rating990mA
Current - Saturation1.1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)90 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLF252010MT-1R5N-CA
Related LinksVLF252010, VLF252010MT-1R5N-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLF252010MT-1R5N-CA Details Description
Related parts for VLF252010MT-1R5N-CA
IC ADC 12BIT 10MSPS 160MW 32LQFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 200MW 1005 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 56 OHM 0804 datasheet.pdf
IC MPU M683XX 25MHZ 357BGA datasheet.pdf
CONN HEADR 34POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SOLID STATE RELAY 10A/250VAC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 8A DO215AB datasheet.pdf
Connector Receptacle 57 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf