TDK Corporation VLF3012AT-470MR22
VLF3012AT-470MR22 picture photo
Mfg. Part Number
VLF3012AT-470MR22
Brief Description
FIXED IND 47UH 220MA 2.2 OHM SMD
Datasheet Download
VLF3012AT-470MR22.pdf
Availability of VLF3012AT-470MR22
QUANTITY
VLF3012AT-470MR22 Order Process
Ship out your order
Specifications of VLF3012AT-470MR22
Internal Part NumberEIS-VLF3012AT-470MR22
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
FamilyFixed Inductors
SeriesVLF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating220mA
Current - Saturation220mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.2 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.110" L x 0.102" W (2.80mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLF3012AT-470MR22
Related LinksVLF3012A, VLF3012AT-470MR22 Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLF3012AT-470MR22 Details Description
Related parts for VLF3012AT-470MR22
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN CIRC PLUG 4POS W/SOCKET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 102 OHM 10W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 27 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 9.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf