TDK Corporation VLF302512MT-100M-CA
VLF302512MT-100M-CA picture photo
Mfg. Part Number
VLF302512MT-100M-CA
Brief Description
FIXED IND 10UH 950MA 299 MOHM
Datasheet Download
VLF302512MT-100M-CA.pdf
Availability of VLF302512MT-100M-CA
QUANTITY
VLF302512MT-100M-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of VLF302512MT-100M-CA
Internal Part NumberEIS-VLF302512MT-100M-CA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductVLF-M-CA Series Low-Profile Power Inductor
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, VLF-M-CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating950mA
Current - Saturation620mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)299 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.098" W (3.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLF302512MT-100M-CA
Related LinksVLF302512, VLF302512MT-100M-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLF302512MT-100M-CA Details Description
Related parts for VLF302512MT-100M-CA
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 4-40 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CAP CER 18PF 3KV NP0 1812 datasheet.pdf
RES MO 2W 100 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZB10 M25 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC DO214AC datasheet.pdf
34.9MM X 12.7MM 1=25/PK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 240 OHM 14DIP datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 470MA 435 MOHM datasheet.pdf