TDK Corporation VLF302515MT-150M-CA
VLF302515MT-150M-CA picture photo
Mfg. Part Number
VLF302515MT-150M-CA
Brief Description
FIXED IND 15UH 990MA 330 MOHM
Datasheet Download
VLF302515MT-150M-CA.pdf
Availability of VLF302515MT-150M-CA
QUANTITY
VLF302515MT-150M-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of VLF302515MT-150M-CA
Internal Part NumberEIS-VLF302515MT-150M-CA
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, VLF-M-CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating990mA
Current - Saturation500mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)330 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.098" W (3.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLF302515MT-150M-CA
Related LinksVLF302515, VLF302515MT-150M-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLF302515MT-150M-CA Details Description
Related parts for VLF302515MT-150M-CA
IC VOLT-LVL SHIFTER HEX 16-DIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W SNGL 48V 5V SMD datasheet.pdf
EMI FILTER 250VAC 30A SCREW TERM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
I/O MODULE 8 DIGITAL 8 SOLID ST datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 30W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf