TDK Corporation VLF302515MT-6R8M-CA
VLF302515MT-6R8M-CA picture photo
Mfg. Part Number
VLF302515MT-6R8M-CA
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 1.45A 160 MOHM
Datasheet Download
VLF302515MT-6R8M-CA.pdf
Availability of VLF302515MT-6R8M-CA
QUANTITY
VLF302515MT-6R8M-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of VLF302515MT-6R8M-CA
Internal Part NumberEIS-VLF302515MT-6R8M-CA
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, VLF-M-CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±20%
Current Rating1.45A
Current - Saturation770mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)160 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.098" W (3.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLF302515MT-6R8M-CA
Related LinksVLF302515, VLF302515MT-6R8M-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLF302515MT-6R8M-CA Details Description
Related parts for VLF302515MT-6R8M-CA
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 200MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 6.19KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
SW ROTARY DIP 8MM DEC R/A PC 5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
IC CLK ZDB 1:5 220MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN HOUSING 26POS 2.54MM DUAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 22AWG YLW datasheet.pdf