TDK Corporation VLF403212MT-100M-CA
VLF403212MT-100M-CA picture photo
Mfg. Part Number
VLF403212MT-100M-CA
Brief Description
FIXED IND 10UH 1.07A 280 MOHM
Datasheet Download
VLF403212MT-100M-CA.pdf
Availability of VLF403212MT-100M-CA
QUANTITY
VLF403212MT-100M-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of VLF403212MT-100M-CA
Internal Part NumberEIS-VLF403212MT-100M-CA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductVLF-M-CA Series Low-Profile Power Inductor
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, VLF-M-CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating1.07A
Current - Saturation900mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)280 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLF403212MT-100M-CA
Related LinksVLF403212, VLF403212MT-100M-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLF403212MT-100M-CA Details Description
Related parts for VLF403212MT-100M-CA
CONN HOUSING MALE 3POS .100 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT DUAL MULT 20-CDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
COVER SILICON RUBBR FOR M30 PROX datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 10POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
MINI-CON-X GASKET - SPECIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4PIN CRIMP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf