TDK Corporation VLF403212MT-150M
VLF403212MT-150M picture photo
Mfg. Part Number
VLF403212MT-150M
Brief Description
FIXED IND 15UH 870MA 420 MOHM
Datasheet Download
VLF403212MT-150M.pdf
Availability of VLF403212MT-150M
QUANTITY
VLF403212MT-150M Order Process
Ship out your order
Specifications of VLF403212MT-150M
Internal Part NumberEIS-VLF403212MT-150M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductVLF-M Series Low-Profile Power Inductor
FamilyFixed Inductors
SeriesVLF-M
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating870mA
Current - Saturation740mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)420 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLF403212MT-150M
Related LinksVLF40321, VLF403212MT-150M Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLF403212MT-150M Details Description
Related parts for VLF403212MT-150M
RES SMD 46.4OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FUSE 350MA 600V GLASS SHORT RJS datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 53 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
PMI BASE PANEL MOUNT INDICATOR datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf