TDK Corporation VLF403212MT-220M
VLF403212MT-220M picture photo
Mfg. Part Number
VLF403212MT-220M
Brief Description
FIXED IND 22UH 670MA 710 MOHM
Datasheet Download
VLF403212MT-220M.pdf
Availability of VLF403212MT-220M
QUANTITY
VLF403212MT-220M Order Process
Ship out your order
Specifications of VLF403212MT-220M
Internal Part NumberEIS-VLF403212MT-220M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductVLF-M Series Low-Profile Power Inductor
FamilyFixed Inductors
SeriesVLF-M
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating670mA
Current - Saturation540mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)710 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLF403212MT-220M
Related LinksVLF40321, VLF403212MT-220M Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLF403212MT-220M Details Description
Related parts for VLF403212MT-220M
RES SMD 1.87K OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 450MA 450 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 1.09A 419 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
OSC VCSO 699.5175MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf