TDK Corporation VLF403212MT-2R2M-CA
VLF403212MT-2R2M-CA picture photo
Mfg. Part Number
VLF403212MT-2R2M-CA
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 2.48A 65 MOHM
Datasheet Download
VLF403212MT-2R2M-CA.pdf
Availability of VLF403212MT-2R2M-CA
QUANTITY
VLF403212MT-2R2M-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of VLF403212MT-2R2M-CA
Internal Part NumberEIS-VLF403212MT-2R2M-CA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductVLF-M-CA Series Low-Profile Power Inductor
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, VLF-M-CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±20%
Current Rating2.48A
Current - Saturation2.05A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)65 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLF403212MT-2R2M-CA
Related LinksVLF403212, VLF403212MT-2R2M-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLF403212MT-2R2M-CA Details Description
Related parts for VLF403212MT-2R2M-CA
IDC CABLE-ASR24G/ AE24G / ASR24G datasheet.pdf
PROCESSOR MODULE FOR 16F8XXA datasheet.pdf
TRANS PNP 20V 1A SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 1.65A 110 MOHM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf