TDK Corporation VLF403212MT-4R7M-CA
VLF403212MT-4R7M-CA picture photo
Mfg. Part Number
VLF403212MT-4R7M-CA
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 1.85A 120 MOHM
Datasheet Download
VLF403212MT-4R7M-CA.pdf
Availability of VLF403212MT-4R7M-CA
QUANTITY
VLF403212MT-4R7M-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of VLF403212MT-4R7M-CA
Internal Part NumberEIS-VLF403212MT-4R7M-CA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductVLF-M-CA Series Low-Profile Power Inductor
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, VLF-M-CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±20%
Current Rating1.85A
Current - Saturation1.4A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)120 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLF403212MT-4R7M-CA
Related LinksVLF403212, VLF403212MT-4R7M-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLF403212MT-4R7M-CA Details Description
Related parts for VLF403212MT-4R7M-CA
IC SDRAM 256MBIT 133MHZ 54TSOP datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 3POS VERT GOLD datasheet.pdf
CAP POLYMER 470UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf
IC SMOKE DETECTOR CMOS 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CON TERMINAL BLOCK SPRING CLAMP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 32LFCSP datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RJ45 SHIELDED LED 8 PORT datasheet.pdf
IC AMP LNA GPS 20DB 6UDFN datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf