TDK Corporation VLM13580T-R82M-D1
VLM13580T-R82M-D1 picture photo
Mfg. Part Number
VLM13580T-R82M-D1
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 820NH 12.6A 2 MOHM SMD
Datasheet Download
VLM13580T-R82M-D1.pdf
Availability of VLM13580T-R82M-D1
QUANTITY
VLM13580T-R82M-D1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VLM13580T-R82M-D1
Internal Part NumberEIS-VLM13580T-R82M-D1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, VLM
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance820nH
Tolerance±20%
Current Rating12.6A
Current - Saturation36A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.531" L x 0.480" W (13.50mm x 12.20mm)
Height - Seated (Max)0.327" (8.30mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLM13580T-R82M-D1
Related LinksVLM13580, VLM13580T-R82M-D1 Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLM13580T-R82M-D1 Details Description
Related parts for VLM13580T-R82M-D1
SWITCH PUSH 6PDT 0.1A 30V datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.93V SC70-4 datasheet.pdf
CONN HEADR 16POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.437" (11.10mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 627MA 288 MOHM datasheet.pdf