TDK Corporation VLS2012ET-150M-CA
VLS2012ET-150M-CA picture photo
Mfg. Part Number
VLS2012ET-150M-CA
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 15UH 470MA 1.062 OHM
Datasheet Download
VLS2012ET-150M-CA.pdf
Availability of VLS2012ET-150M-CA
QUANTITY
VLS2012ET-150M-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of VLS2012ET-150M-CA
Internal Part NumberEIS-VLS2012ET-150M-CA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesVLS-E-CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating470mA
Current - Saturation400mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.062 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLS2012ET-150M-CA
Related LinksVLS2012E, VLS2012ET-150M-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLS2012ET-150M-CA Details Description
Related parts for VLS2012ET-150M-CA
FIXED IND 150UH 780MA 470 MOHM datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIA 1/8NPT 5V datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 TIN datasheet.pdf
IC BUFFER 28BIT 1:2 REG 160-BGA datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FLASH 100-TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.59K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IPD M18 SHLD 2W DC NC M12 datasheet.pdf