TDK Corporation VLS252010T-3R3M
VLS252010T-3R3M picture photo
Mfg. Part Number
VLS252010T-3R3M
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 940MA 304 MOHM
Datasheet Download
VLS252010T-3R3M.pdf
Availability of VLS252010T-3R3M
QUANTITY
VLS252010T-3R3M Order Process
Ship out your order
Specifications of VLS252010T-3R3M
Internal Part NumberEIS-VLS252010T-3R3M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesVLS
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating940mA
Current - Saturation1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)304 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package1008 (2520 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLS252010T-3R3M
Related LinksVLS2520, VLS252010T-3R3M Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLS252010T-3R3M Details Description
Related parts for VLS252010T-3R3M
LAMP INCAND T-3 1/4 130V BAYONET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 820 OHM 5% 500W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
MOD SMART PWR STAGE 2MHZ 31MLP datasheet.pdf
CAP POLY 560UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
ANT STAMP WLAN 802.11BG 2.4G SMT datasheet.pdf
10000UF 25V 30X40MM 105C 5000H datasheet.pdf