TDK Corporation VLS252012CX-150M
VLS252012CX-150M picture photo
Mfg. Part Number
VLS252012CX-150M
Brief Description
FIXED IND 15UH 700MA 772 MOHM
Datasheet Download
VLS252012CX-150M.pdf
Availability of VLS252012CX-150M
QUANTITY
VLS252012CX-150M Order Process
Ship out your order
Specifications of VLS252012CX-150M
Internal Part NumberEIS-VLS252012CX-150M
FamilyFixed Inductors
SeriesVLS-CX
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating700mA
Current - Saturation600mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)772 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Supplier Device Package2520
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLS252012CX-150M
Related LinksVLS25201, VLS252012CX-150M Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLS252012CX-150M Details Description
Related parts for VLS252012CX-150M
JUMPER-H1502TR/A3049L/X 4" datasheet.pdf
IC MPU I186 13MHZ 80SQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 8A ITO220AC datasheet.pdf
IC OFFLINE SWITCH PWM 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONN FPC 51POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 500MW DO214AC datasheet.pdf