TDK Corporation VLS252015ET-2R2M-CA
VLS252015ET-2R2M-CA picture photo
Mfg. Part Number
VLS252015ET-2R2M-CA
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 1.25A 160 MOHM
Datasheet Download
VLS252015ET-2R2M-CA.pdf
Availability of VLS252015ET-2R2M-CA
QUANTITY
VLS252015ET-2R2M-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of VLS252015ET-2R2M-CA
Internal Part NumberEIS-VLS252015ET-2R2M-CA
FamilyFixed Inductors
SeriesVLS-E-CA
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±20%
Current Rating1.25A
Current - Saturation1.5A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)160 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLS252015ET-2R2M-CA
Related LinksVLS252015, VLS252015ET-2R2M-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLS252015ET-2R2M-CA Details Description
Related parts for VLS252015ET-2R2M-CA
RES CHAS MNT 15 OHM 1% 50W datasheet.pdf
DEKAFIX GW 5 MARKED - 50/CD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .050 SMD datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 5-24V 1500RES 2M datasheet.pdf
CONN JACK 12POS FEMALE CRIMP datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 20ppm 8pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SHROUDED ASLY 3RD POS VOID datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf