TDK Corporation VLS3012T-1R5N1R7
VLS3012T-1R5N1R7 picture photo
Mfg. Part Number
VLS3012T-1R5N1R7
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 1.7A 82 MOHM SMD
Datasheet Download
VLS3012T-1R5N1R7.pdf
Availability of VLS3012T-1R5N1R7
QUANTITY
VLS3012T-1R5N1R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of VLS3012T-1R5N1R7
Internal Part NumberEIS-VLS3012T-1R5N1R7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesVLS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance1.5µH
Tolerance±30%
Current Rating1.7A
Current - Saturation1.7A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)82 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLS3012T-1R5N1R7
Related LinksVLS3012T, VLS3012T-1R5N1R7 Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLS3012T-1R5N1R7 Details Description
Related parts for VLS3012T-1R5N1R7
TRANS PREBIAS PNP 300MW NS-B1 datasheet.pdf
NOISE FILTER ARRAY 120 OHM SMD datasheet.pdf
VARISTOR 558V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 97.6K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 173K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
GDT 120V 30% 15KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CBL ASSY MINI HVL FEMALE TO MALE datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
820UF 63V 16X35MM 105C 10000H datasheet.pdf