TDK Corporation VLS4012ET-4R7M
VLS4012ET-4R7M picture photo
Mfg. Part Number
VLS4012ET-4R7M
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 1.2A 118 MOHM
Datasheet Download
VLS4012ET-4R7M.pdf
Availability of VLS4012ET-4R7M
QUANTITY
VLS4012ET-4R7M Order Process
Ship out your order
Specifications of VLS4012ET-4R7M
Internal Part NumberEIS-VLS4012ET-4R7M
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±20%
Current Rating1.2A
Current - Saturation1.2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)118 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)