ST VND5E050MKTR-E
VND5E050MKTR-E picture photo
Mfg. Part Number
VND5E050MKTR-E
Brief Description
IC DVR SW HI SIDE 2CH POWERSSO24
Datasheet Download
VND5E050MKTR-E.pdf
Availability of VND5E050MKTR-E
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
VND5E050MKTR-E Order Process
Ship out your order
Specifications of VND5E050MKTR-E
Internal Part NumberEIS-VND5E050MKTR-E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsVND5E050MK-E View All Specifications
InterfaceOn/Off
Voltage - Load4.5 V ~ 28 V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)Not Required
Current - Output (Max)19A
Rds On (Typ)50 mOhm (Max)
Operating Temperature-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case24-BSOP (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad
Supplier Device PackagePowerSSO-24
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VND5E050MKTR-E
Related LinksVND5E05, VND5E050MKTR-E Datasheet, ST Distributor
VND5E050MKTR-E Details Description
Related parts for VND5E050MKTR-E
JFET N-CH 25V 625MW TO92 datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 115K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 2.32A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 2-ROWS-R datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf