Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-12CWQ10FNTRRPBF
VS-12CWQ10FNTRRPBF picture photo
Mfg. Part Number
VS-12CWQ10FNTRRPBF
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V DPAK
Datasheet Download
VS-12CWQ10FNTRRPBF.pdf
Availability of VS-12CWQ10FNTRRPBF
QUANTITY
VS-12CWQ10FNTRRPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-12CWQ10FNTRRPBF
Internal Part NumberEIS-VS-12CWQ10FNTRRPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFunctions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor
PCN Assembly/OriginDD-007-2014 Rev.0 14/Apr/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)100V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)6A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If800mV @ 6A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr1mA @ 100V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Supplier Device PackageD-PAK (TO-252AA)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-12CWQ10FNTRRPBF
VS-12CWQ10FNTRRPBF Details Description
Related parts for VS-12CWQ10FNTRRPBF
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TIMER SOLID STATE 30SEC DIN MNT datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE 4POS M12 SOCKET-PLUG 2M datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 36POS SMD datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR SPI 14-SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 800MA 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 240VAC 80VDC datasheet.pdf