Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-16EDH02HM3/I
VS-16EDH02HM3/I picture photo
Mfg. Part Number
VS-16EDH02HM3/I
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
DIODE GEN PURP 200V 16A TO-263AC
Datasheet Download
VS-16EDH02HM3/I.pdf
Availability of VS-16EDH02HM3/I
QUANTITY
VS-16EDH02HM3/I Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-16EDH02HM3/I
Internal Part NumberEIS-VS-16EDH02HM3/I
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-16EDH02HM3/I
Related LinksVS-16ED, VS-16EDH02HM3/I Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VS-16EDH02HM3/I Details Description
Related parts for VS-16EDH02HM3/I
RES 1M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 6-SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X20MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RING INSULKRIMP TAPED datasheet.pdf
BATTERY HOLDER CR2 NYLON SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 1A SOT89 datasheet.pdf
FIXED IND 6UH 2.3A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
IC COMPARATOR BTR 8-SOIC datasheet.pdf
IC 32BIT SRL PARALLEL 220V 44PQF datasheet.pdf