Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-30CTQ035STRRPBF
VS-30CTQ035STRRPBF picture photo
Mfg. Part Number
VS-30CTQ035STRRPBF
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V D2PAK
Datasheet Download
VS-30CTQ035STRRPBF.pdf
Availability of VS-30CTQ035STRRPBF
QUANTITY
VS-30CTQ035STRRPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-30CTQ035STRRPBF
Internal Part NumberEIS-VS-30CTQ035STRRPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFunctions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor
PCN Assembly/OriginDD-007-2014 Rev.0 14/Apr/2014
Standard Package800
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)35V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)30A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If760mV @ 30A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr2mA @ 35V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageD2PAK
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-30CTQ035STRRPBF
VS-30CTQ035STRRPBF Details Description
Related parts for VS-30CTQ035STRRPBF
RES SMD 107 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC XDCP SGL 32-TAP 10K 8-SOIC datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 800V 11A TO263 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE NOR 1CH 2-INP 6-SON datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPDT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 16A 125V datasheet.pdf