Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-30CTQ045-1PBF
VS-30CTQ045-1PBF picture photo
Mfg. Part Number
VS-30CTQ045-1PBF
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO262
Datasheet Download
VS-30CTQ045-1PBF.pdf
Availability of VS-30CTQ045-1PBF
QUANTITY
VS-30CTQ045-1PBF Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-30CTQ045-1PBF
Internal Part NumberEIS-VS-30CTQ045-1PBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFunctions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor
PCN Assembly/OriginDD-007-2014 Rev.0 14/Apr/2014
Standard Package50
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)45V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If620mV @ 15A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr2mA @ 45V
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Supplier Device PackageTO-262
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-30CTQ045-1PBF
Related LinksVS-30CTQ, VS-30CTQ045-1PBF Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VS-30CTQ045-1PBF Details Description
Related parts for VS-30CTQ045-1PBF
TRANSFORMER AUDIO 500CT/8 datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 500MHZ 16SOIC datasheet.pdf
GDT 250V 20% 20KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MULT VOLT REG 9-SIL datasheet.pdf
TAPE GEN POLY FILM W/ADH 12"X5YD datasheet.pdf
CAP TANT 40UF 20% 30V AXIAL datasheet.pdf
IC RESET GENERATOR SOT-89 datasheet.pdf
RES SMD 4.32KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR ISO5851 datasheet.pdf
FUSE 3.6KV 100A M/S datasheet.pdf