Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-T20HF220
VS-T20HF220 picture photo
Mfg. Part Number
VS-T20HF220
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
DIODE T-MODULE 2200V 20A D-55
Datasheet Download
VS-T20HF220.pdf
Availability of VS-T20HF220
QUANTITY
VS-T20HF220 Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-T20HF220
Internal Part NumberEIS-VS-T20HF220
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-T20HF220
Related LinksVS-T2, VS-T20HF220 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VS-T20HF220 Details Description
Related parts for VS-T20HF220
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV X7R 1825 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 5A 250V datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT RCPT 11POS datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
FUSE PTC RESETTABLE datasheet.pdf
PHOTO REFLECTOR FLAT EMITTER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
POWER ENTRY datasheet.pdf
CABLE CAT.6A IP20 4M datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 60V 0.295A SC88 datasheet.pdf